İnsan Kaynakları


Artvin-Yusufeli İlçesinde Ormanların Ekoturizm Amaçlı Kullanımı Eğitimi Tamamlandı

Çevre ve Orman Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında düzenlenen protokole istinaden, Ormanların Ekoturizm Amaçlı Kullanımı İçin Bilinçlendirme Projesi kapsamında, Artvin Çoruh Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, Artvin Orman Bölge Müdürlüğü ve Artvin İŞKUR Müdürlüğü'nün işbirliği ile yapılan  “Ormanların Ekoturizm Amaçlı Kullanımı Eğitimi”  29.11.2010 tarihinde Yusufeli İlçesinde  başladı.

 7 gün sürecek olan eğitimin 5 günü büroda, son 2 günü ise arazide uygulama şeklinde yapılacaktır. Eğitimde Doç. Dr. Özgür EMİNAĞAOĞLU orman botaniği ve arazi uygulaması, Yrd. Doç. Dr. Hacı Ahmet YOLASIĞMAZ orman kaynaklarının planlanması ve arazi uygulaması, Milli Parklar Şube Müdürü Faruk BUCAK milli park mevzuatı ve Yusufeli yaban hayvanlarının özellikleri ve avlanma zamanı, Prof. Dr. Aydın TÜFEKÇİOĞLU çevre ve ekoloji ve arazi uygulaması, Yrd. Doç. Dr. Temel GÖKTÜRK Artvin’in faunistik zenginliği ile Türkiye’de ve Dünya’da hayvan kaçakçılığı ve Artvin ve Artvin’in faunistik zenginliği arazi uygulaması, Öğr. Gör. Rahime YÜCE kişilerarası iletişim ve Öğr. Gör. Yener OĞAN tarafından genel turizm bilgisi ve ekoturizm, turizm mevzuatı ve turizm arazi uygulaması konularında bilgiler verilecektir. 

 

Artvin-Yusufeli İlçesinde Düzenlenen "Ormanların Ekoturizm Amaçlı Kullanımı Eğitimi" Sonuçlandı

Yusufeli Orman İşletme Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan eğitimin ilk gününe 23 kursiyer katılmıştır. Bir hafta süren eğitimin 5 günü büroda, son 2 günü ise arazide uygulama şeklinde yapılmıştır. Eğitimde Prof. Dr. Aydın TÜFEKÇİOĞLU çevre ve ekoloji ve arazi uygulaması, Doç. Dr. Özgür EMİNAĞAOĞLU orman botaniği ve arazi uygulaması, Yrd. Doç. Dr. Hacı Ahmet YOLASIĞMAZ orman kaynaklarının planlanması ve arazi uygulaması, Milli Parklar Şube Müdürü Faruk BUCAK milli park mevzuatı ve Yusufeli yaban hayvanlarının özellikleri ve avlanma zamanı, Yrd. Doç. Dr. Temel GÖKTÜRK Artvin’in faunistik zenginliği ile Türkiye’de ve Dünya’da hayvan kaçakçılığı ve Artvin ve Artvin’in faunistik zenginliği arazi uygulaması, Öğr. Gör. Rahime YÜCE kişilerarası iletişim ve Öğr. Gör. Yener OĞAN tarafından genel turizm bilgisi ve ekoturizm, turizm mevzuatı ve turizm arazi uygulaması konularında bilgiler verildi. 

Çevre ve Orman Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı arasında düzenlenen protokole istinaden, Ormanların Ekoturizm Amaçlı Kullanımı İçin Bilinçlendirme Projesi kapsamında, Artvin İŞKUR Müdürlüğü, Artvin Çoruh Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Artvin Orman Bölge Müdürlüğünün işbirliği ile yapılan “Ormanların Eko Turizm Amaçlı Kullanımı Eğitimi” kapsamında yapılan eğitime katılan kursiyerlere 08.01.2011 tarihinde Yusufeli İlçesi Halit Paşa İlköğretim Okulu toplantı salonunda düzenlene törenle sertifikaları verildi.